Дома Македонски спорт Мак фудбал Влеговме во серија: Нова голема победа на Македонија

Влеговме во серија: Нова голема победа на Македонија

Македонската фудбалска репрезентација ја совлада вечерва Ерменија во Ереван со 2-0 и со трите бодови се зацврсти на првото место во групата.

Првото полувреме беше проблематично за нашиот тим, бидејќи Ерменија имаше шанси и иницијатива, а ние воопшто не бевме опасни, иако постигнавме гол кој беше поништен.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Македонија воспостави контрола врз играта на средина на вториот дел, а откако Дарко Велковски пропушти идеална шанса за гол по слободниот удар на Енис Барди во 70 минута, Миовски набрзо донесе водство, а Алими стави печат на победата.

Македонија се зацврсти на првото место во групата 4 во Ц-дивизијата со 10 бодови, но теоретски не го осигура пласманот во Б-дивизијата, бидејќи во ноември не очекуваат уште два натпревари. Во Скопје ги пречекуваме Летонија и Фарски Острови.