Дома Македонски спорт Младинците убедливо поразени на контролката против Летонија 🎥

Младинците убедливо поразени на контролката против Летонија 🎥

Македонската младинска репрезентација до 21 година денес беше убедливо поразен од селекцијата на Летонија со 3:0 на првиот натпревар од трите кои ќе ги одиграме на „Анталија купот“.

Летонија денес со еден гол во првото полувреме и два второто дојде убедлива победа против нашите надежи.

Првиот гол пред крајот на првоото полувреме го постигна Артојмс Пузиревкис за второто полувреме Кристофер Рекис да постигна два гола во 69-тата и 83-тата минута.

За два дена младинците ги очекува натпреварот против Финска, додека во последната средба на 28-ми март ќе се сретнеме со Словачка.