Дома Фудбал Лига на шампиони Европскиот шампион на колена пред Бензема!

Европскиот шампион на колена пред Бензема!

Реал Мадрид е пред пласман во полуфиналето од Лигата на шампионите благодарение на Карим Бензема кој продолжи да игра во фантастична форма. На гости во Лондон Реал денес славеше победа од 1:3.

Херојот на „кралевите“ беше Карим Бензема кој одново постигна хет-трик. Првите два гола Бензема ги постигна во првото полувреме и тоа после само 24 минути игра и во период од три минути.

Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓

Челзи успеа да ја врати неизвесноста со голот на пет минути до крајот преку Каи Хверц. На полувремето „кралевите водеа со 1:2.

Одлучувачкиот момент во овој натпревар можеби беше самиот старт на вториот дел. Уште во 46. минута Бензема доби подарок по едно недоразбирање на Менди со одбраната, а Французинот кој игра во страшна форма на таков подарок не прости.