Дома Фудбал Останато Бизарна сцена во турската Суперлига: Судија означи крај на мечот, па ги врати играчите да доиграат

Интересна сцена беше забележана вчера во турската Суперлига кога се сретнаа Газиантеп и Касимапаша.

Натпреварот од 12. коло заврши со победа од 2:0 за домаќините, а во судиското продолжение видовме една бизарна сцена. Судијата Халис го продолжи натпреварот девет минути, меѓутоа означи крај после само четири минути.

Судијата и неговите помошници се поздравија со фудбалерите и си заминаа во соблекувалната, сепак потоа беа вратени на терените за да се доиграат преостанатите пет минути од продолжението.