Дома Фудбал Англија Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо?

Тотенхем и Вест Хем одиграа одиграа возбудлив натпревар со шест гола, кој на крајот заврше без победник во трилер завршница.

Домаќините тргнаа фуриозно и поведоа уште во првата минута со голот на Сон на асистенција на Хари Кејн, кој потоа во следните 15 минути постигна уште два гола за сигурна предност.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Тој резултат беше активен се до 81-та минута кога Вест Хем намали на 3:1, а неколку минути подоцна Санчез си постигна автогол за 3:2.

Потоа следуваше моментот кога го видовме можеби голот на сезоната. Ланзини во последната минута постигна феноменален гол за шок на Мурињо и израмнување на 3:3.