Дома Фудбал Лига на шампиони Како изгледаше насловната на „Дејли Мејл“ пред голот на Моура во 95-та минута (ФОТО)

Ново чудо видовме вчера во Лигата на шампионите.

После неверојатниот пресврт во Ливерпул, Тотенхем на уште еден луд начин направи пресврт и го надополни заостанувањето против Ајакс. Во првиот натпревар „петлите“ изгубија со 1:0, а на полувремето вчера губеа со 2:0, но успеаа да се вратат и да победат со 2:3. Со тоа тие обезбедија пласман во големото финале каде што ќе играат против Ливерпул.

Херој на Спарсите беше Лукас Моура. Бразилецот успеа да постигне хет-трик. На чудесен начин тој го комплетираше хет-трикот во 95-тата минута.
Неговиот последен гол ја промени насловната страна на англискиот медиум „Дејли Мејл“.

Во 94-тата минута се веќе било спремно да оди на печатење со наслов: „Скршено срце“, кога се очекуваше Спарсите да испаднат. Четири минути подоцна, беше спремен новиот наслов.