0

Салата во Сплит е исполнета до последното место, а пред овој меч забележани се неколку инциденти во Сплит.

Имено, се работи за мали инциденти, а како што пренесуваат хрватските медиуми, има и приведени.

Како што се наведува, навивачите на Хајдук учествувале во нередите, па користени се и пиротехнички средства.

Доста тензија има во Сплит поради овој меч, а веќе со денови се наговестува спектакл, но и појава на вакви нереди. За сега, среќа нема многу.

Инаку многубројнните хрватски навивачи во салата исто така, ја исвиркуваа химната на Србија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тинекс Пролет против Чешкиот шампион во рамките од ЕХФ Купот

Во второто по квалитет клупско натпреварување по ЛШ, Македонија ќе има два претставника во…