0

Салата во Сплит е исполнета до последното место, а пред овој меч забележани се неколку инциденти во Сплит.

Имено, се работи за мали инциденти, а како што пренесуваат хрватските медиуми, има и приведени.

Како што се наведува, навивачите на Хајдук учествувале во нередите, па користени се и пиротехнички средства.

Доста тензија има во Сплит поради овој меч, а веќе со денови се наговестува спектакл, но и појава на вакви нереди. За сега, среќа нема многу.


Следете го Sportski.mk и на


Инаку многубројнните хрватски навивачи во салата исто така, ја исвиркуваа химната на Србија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Сега е потврдено: Се работи на борба Кабиб – Мејведер и тоа на „Лужњики“ во Москва! (ФОТО)

Дагестанско – рускиот борец верува дека ќе присуствуваат 100.000 навивачи ако договори бор…