Дома Македонски спорт Мак ракомет Кадетите стартуваа неуспешно на турнирот во Васлиу (ВИДЕО)

Кадетите стартуваа неуспешно на турнирот во Васлиу (ВИДЕО)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кадетската репрезентација на Македонија го стартуваше со пораз меѓународниот кадетски турнир во Васлуи.

Во првиот меч екипата на Македонија загуби од Израел, кои славеше со резултат 27:29.

Израел имаше подобар почеток во првото полувреме и имаше постојано водство од неколку голови разлика.Во еден момент потоа, кога нашата селекција се врати, највисоката предност на Македонија изнесуваше 5 гола, 16:11, но на одмор замина со предност од 4 погодоци, 16:12.

Почетокот на второто полувреме мина во доминација на нашиот противник, кој успеа да направи серија од 9:1 по падот на играта во нашиот табор.

Иако подоцна се вративме на само еден погодок негатива, не ги искористивме своите два напади и го загубивме натпреварот со резултат 27:29.

Македонија утре за противник ќе ја има селекцијата на Романија, домаќинот на овој турнир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…