Дома Фудбал Англија Срамни сцени во Премиер лигата🎥

Срамни сцени во Премиер лигата🎥

Астон Вила им се врати на победите во Премиер лигата откако славеше на гостувањето кај Евертон со 1:0.

Тимот на Стивен Џерард победи со голот на Буендиа по асистенцијата на Дињ пред крајот на првиот дел, а тогаш беше бидена и немила сцена.

При славјето на голот навивачите на Евертон фрлаа со шишиња, па „жртви“ на домашните навивачи беа Мети Кеш и Лукас Дињ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Братот на фудбалерот на Ливерпул со неговата бремена сопруга се криел во хаосот пред стадионот 🎥

Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во Лигата на шампионите во 21 часот…