Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хрватска го објави списокот за ЕП

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрватска.

Актуелниот светски вицешампион објави список со 26 имиња, а покрај тоа селекторот Далиќ објави и список со резервни фудбалери.

„Коцкестите“ ќе бидат подмладени во споредба со Светското првенство, но тука се најголемите ѕвезди како Модриќ, Перишиќ, Ребиќ, Брозовоќ, Ловрен…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…