Дома Фудбал Лига на шампиони Кој сега може да го критикува? Ноер вчера уште еднаш ја покажа својата класа! ?

Кој сега може да го критикува? Ноер вчера уште еднаш ја покажа својата класа! ?

Баерн Минхен вчера шести пат во својата историја стана шампион на Европа.

Одлучувачки беше голот на Кингсли Коман меѓутоа не можеше да не се забележ и значењето на фантастичниот Мануел Ноер.

Ноер иако имаше еден период во кој добиваше критики сега повторно покажува дека е еден од најдобрите на својата позиција. Германскиот голман беше одличен и во полуфиналето, па вчера во финалето само ја потврди фантастичната форма.

Најголемата одбрана на Ноер беше онаа на почетокот од натпреварот кога прво го одбрани ударот на Нејмар, а потоа и го спречи додавањето во шеснаесетникот. Покрај одбраните, Ноер и констатно учествуваше во играта на Баерн. Во финишот од натпреварот Ноер одбрани и „еден на еден“ ситуација со Мбапе, меѓутоа тука Мбапе и да постигнеше гол немаше да важи затоа што беше во офсајд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…