Дома Фудбал Англија 18-ти натпревар одложен во Премиер лигата

18-ти натпревар одложен во Премиер лигата

Проблемите со коронавирусот во Премиер лигата продолжуваат.

Па така е одложен и уште еден натпревар на Островот. Во Премиерл игата нема да се игра натпреварот помеѓу Њукасл и Саутемптон кој беше закажан за во недела.

Вкупно ова 18-ти натпревари во Премиер лигата кој е одложен поради ковид. Во овој момент не е познато кога овие натпревари би се одиграли.

Натпреварите Арсенал – М. Сити (13.30 ч), Ватфорд – Тотенхем (16 ч) и Кристал Палас – Вест Хем (18:30) ќе се играат утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…