Дома Фудбал Останато Хет-трик за Ди Марија, Дани Алвеш се најде помеѓу стативите за ПСЖ (ВИДЕО)

Хет-трик за Ди Марија, Дани Алвеш се најде помеѓу стативите за ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ славеше со 4:1 и пласираше во четвртфиналето на францускиот Куп.

Парижаните го држат врвот во Лига 1, играат финале во Лига Купот, а сега изборија и четвртфинале во Купот, па прашањето е дали некој може да им застане на патот оваа сезона?

Вечерва без Нејмар му оддржаа лекција на својот противнк, а поведоа на самото отворање на мечот со погодокот на Ди Марија.

Мартин во 13. минута изедначи на 1:1, но Кавани во 28. минута го врати водството на гостите, кои во продолжението донесоа уште два гола.

Ди Мрија заби во 58. и 62. минута за хет-трик.

Во 90. минута голманот на ПСЖ истрча од голот и го собори противничкиот играч, па заработи црвен картон, иако тоа не промени многу на теренот.