Дома Фудбал Англија СРАМ како вечерва Ливерпул не памети!!

СРАМ како вечерва Ливерпул не памети!!

Вечерва гледавме историски натпревар – Астон Вила го победи Ливерпул со 7:2!

Ако Манчестер Јунајтед нешто порано изгуби 1:6 од Тотенхем на Ливерпул вечерва му се случи уште поголема катастрофа. Ливерпул за првпат во својата историјата прими седум гола од Астон Вила.

Финале ЛШ: Реал Мадрид 15-та, или Дортмунд втора!? ↓↓↓

Шоуто започна уште во четртата минута Воткинс погоди за 1:0, а после дваесетина минути зголеми на 2:0. Веќе после половина час игра беше 3:1 стрелаше Мекгин. Воткинс на шест минути пред крајот на првиот дел успеа да постигне хет-трик. Во меѓувреме во 33. минута Салах беше стрелец за Ливерпул.

Ако се очекуваше во второто Ливерпул да тргне во напад и барем да го ублажи поразот се случи спротивното. Вила не се повлече и продолжи да напаѓа. Баркли и Грилиш (два гола) се погрижија Ливерпул да прими седум гола. И вториот гол за Ливерпул беше дело на Салах.

Треба да се спомене дека Вила промаши барем уште 2-3 добри шанси уште повеќе да го посрамоти Ливерпул.