Дома Фудбал Солари за Модриќ: Му благодариме, даваше се од себе

Солари за Модриќ: Му благодариме, даваше се од себе

Реал Мадрид синоќа повторно ги разочара своите навивачи. Кралевите ремизираа на гостувањето кај Виљареал со 2:2.

Домашниот тим дојде до водство, а потоа Реал возврати со два погодоци за 13 минути, но Санти Казорла на осум минути пред крајот му донесе бод на својот тим.

Реал не играше на своето ниво, а во второто полувреме Солари одлучи на клупата да ги испрати Бејл и Лука Модриќ.

Модриќ не одигра доволно добро поради проблеми со грипот, па сите се согласуваат дека тоа е еден од неговите најлоши натпревари.

„Модриќ направи се што можеше ако знаеме дека беше со грип. Даваше се од себе додека можеше и сме му благодарни.“ – изјави Солари.

Последните неколку месеци се шпекулира дека Модриќ одбил нов договор со Реал и дека постои можност кариерата да ја продолжи во Интер.