Дома Фудбал Англија Смешната офсајд замка на одбраната на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Смешната офсајд замка на одбраната на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во неделата ремизираа на гости против Шефилд (3:3) во рамките од 13-тото коло во Премиер лигата.

Јунајтед губеше со 2:0 против Шефилд, но успеа да дојде до пресврт во период од само седум минути. Со головите на Вилијамс, Гринвуд и Рашфорд поведоа со 2:3. Домаќините успеаа да дојдат до бод во финишот со голот на Мекбарни.

Навивачите на Јунајтед сигурно не можат да бидат задоволни од изданието на својот тим бидејќи очекуваа победа.

Дека во тимот на Солскјер владее конфузија најдобро покажува една ситуација од првото полувреме од овој натпревар.

Одбраната на Јунајтед се обидуваше да направи офсјад замка, но Фил Џонс целосно потфрли. Џонс го следеше фудбалерот на Шефилд и воопшто не гледаше што прават неговите соиграчи.