Дома Фудбал Останато Си ги дочека своите „пет минути“: Гризман со директна провокација до Рамос (ФОТО)

ramos griezman

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман во минатото немаше многу среќа во натпреварите со „кралевите“, но вчера тој се израдува на трофејот во Суперкупот.

Атлетико го победи Реал Мадрид со резултат 2:4, а на социјалните мрежи по победата на Атлетико над градскиот ривал се појави една интересна фотографија.

На фотографијата се гледа како капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос го крунисува Антоан Гризман. Напаѓачот оваа фотографија си ја постави како „стори“ на својот Инстаграм профил.