Дома Фудбал Англија Сити го нокаутира Арсенал и се искачи на врвот🎥

Сити го нокаутира Арсенал и се искачи на врвот🎥

Арсенал и Манчестер Сити одиграа исклучително возбудлив натпревар на „Емиарти“, кој на крајот им припадна на гостите со 1:3.

Со оваа победа Манчестер Сити се искачи на врвот на табелата, со ист број бодови како Арсенал, но и напревар повеќе.

Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓

Сити дојде до водство со голот на Де Брујне во 24-та минута после големата грешка на Томиасу.

Во 42-та миинута судијата покажа на белата точка после стартот на голманот Едерсон над Нкетија, а сигурен реализатор од белата точка беше Сака, резултат со кој се замина на одмор.

Во вториот дел „граѓаните“ имаа иницијатива, повеќе ја посакуваа победата и создадоа повеќе шанси. Подобрата игра ја материјализираше со гол Грилиш за водство од 2:1, а неколку минути подоцна Халанд ги постави конечните 3:1.