Дома Фудбал Англија Роналдо не чекаше никого: По ремито бесен сам замина во соблекувалната 🎥

Роналдо не чекаше никого: По ремито бесен сам замина во соблекувалната 🎥

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед денес ремизираа на свој терен против Евертон (1:1) во натпревар од седмото коло во Премиер лигата.

„Црвените ѓаволи“ до предност стигнаа во 43. минута од натпреварот кога Марсијал погоди за 1:0, но Евертон во 65. минута дојде до 1:1. кога мрежата на домаќините ја затресе Таусенд. Роналдо натпреварот го започна од клупата што беше изненадување, а шанса доби во последниот половина час.

Сепак, овој пат Роналдо не успеа да постигне гол и да донесе победа на својот тим и после натпреварот беше разочаран од резултатот. Додека одеше кон тунелот камерите го снимија Португалецот кој не го криеше разочарувањето.