Дома Фудбал Реал после 120 минути во финале на Суперкупот

Реал после 120 минути во финале на Суперкупот

Мадридската пресметка во полуфиналето на Суперкупот на Шпанија донесе фантастичен фудбал и осум гола по 120 минути игра.

Во регуларните 90 минути мечот заврши без победник со резултат 3:3. Избраниците на Симеоне поведоа во 6. минута, Ермосо по еден корнер донесе 0-1. Но по само половина час игра „кралевите“ дојдоа до пресврт со головите на Рудигер и Менди.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Гризман со мајсторија израмни на 2:2, а во второто полувреме Рудигер си постигна автогол за предност на Атлетико. Карвахал израмни во 85-та минута и го донесе мечот во продолженија.

На новниот истек, во 122. и во 125.минута Реал постигна два гола, најпрво преку Хоселу, а конечните 5:3 ги постави Брахим Дијаз.