Дома Фудбал Лига на шампиони Реал Мадрид објави видео од соблекувалната на полувремето во финалето против Јувентус

Реал Мадрид во 2017 година ја освои Лигата на шампионите победувајќи го Јувентус во финалето со убедливи 4:1.

Финалниот натпревар во Лигата на шампионите се играше во Кардиф, а на крајот причина за радост имаа играчите на Реал. Јувентус беше во игра после првото полувреме бидејќи резултатот беше 1:1, но во второто полувреме „кралевите“ беа подобар противник и постигна уште три гола.

Реал поведе во 20. минута преку Роналдо, но само седум минути подоцна Марио Манџукиќ со спектакуларен гол со ножички изедначи на 1:1.

Интересно било на полувремето во соблекувалната на „кралевите“. Реал Мадрид денес објави видео во кое откри што се случувало.