Дома Фудбал Лига на шампиони Реал игра како во транс – Бензема погоди во продолженијата, „кралевите“ чекорат кон финале! 🎥

Реал Мадрид во неверојатна завршница се спаси од пораз против Манчестер Сити, а сега има предност за финале.

Родриго прво во 91. Минута на асистенција на Бензема изедначи на 1:1, а потоа само една минута подоцна овој пат по нафрлување од Асенсио погоди за 2:1 и целосен пресврт. На самиот старт од продолженијата во 95. минута „кралевите“ добија пенал, а сигурен реализатор беше Карим Бензема.

Ќе посетиме првиот натпревар во Манчестер заврши 4:3 и сега Реал во вкупниот резултат води со 6:5.