Дома Фудбал Лига на шампиони Позата на Покетино на славеничката фотографија стана вистински хит (ФОТО)

Позата на Покетино на славеничката фотографија стана вистински хит (ФОТО)

Тимот на Тотенхем се пласираше во финалето од Лигата на шампионите после неверојатниот пресврт во Амстердам.

Лондонскиот клуб победи со 3:2 иако на полувреме губеше со 0:2. Во пласманот на Тотенхем ретко кој веруваше после вчерашното прво полувреме, но гостите во вторите 45 минути направија чудо.

Предводени од Лукас Моура кој постигна хет-трик лондонскиот тим стигна до пресврт и неверојатна победа која ги одведе во финалето.

Но, големи пофалби заслужува и Маурисио Покетино кој со тренерските потези го покажа своето знаење, а на крајот и заплака од среќа.

Одлична фотографија се појави после натпреварот додека играчите на Тотенхем ја славеа победата со навивачите, а токму Покетино беше во центарот на вниманието поради својата поза.

Јасно се гледа колку оваа победа му значеше на аргентинскиот стратег.