Дома Фудбал Лига на шампиони Погледнете ја одбраната која Звезда ја одведе во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Погледнете ја одбраната која Звезда ја одведе во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Црвена Звезда втора година во низа ќе игра во групната фаза од Лигата на шампионите.

Звезда вчера на „Маракана“ одигра 1:1 со Јанг Бојс и на тој начин се избори за пласман во групната фаза, бидејќи во Швајцарија минатата среда беше 2:2.

Домаќините до водство стигнаа во 59-тата минута со голот на Вукановиќ, а со автоголот на Бен во 82-та минута швајцарскиот претставник дојде во ситуација да се бори за групната фаза, меѓутоа тој резултат се покажа како конечен.

Најдобрата прилика ја имаа во 92-та минута кога Нсама шутираше силно, но Милан Борјан повторно беше херој на Звезда како и во 3-тото претколо против Копенхаген во пенал серијата.