Дома Фудбал Останато Очекувано деби за Мбапе: Тандемот Нејмар-Мбапе ги оправдуваат 500те милиони (Видео)

Килијан Мбапе вечерва дебитираше за ПСЖ и тоа со погодок.

ПСЖ не дојде лесно со 1:2 во Метџ, но поблиску е до победата. Впрочем, статистиката вели дека Парижаните се подобри противници.

Поведоа со голот на Квани во 31. минута, Ривиер брзо изедначи. Мец можеше да пристигне и до водство на почетокот од вториот дел, но домашните ги поремети исклучувањето на Екот во 56. минута, чиј црвен картон го изнуди Мбапе.

Само три минути подоцна, Мбапе успеа да постигне погодок за 1:2, а потоа следеа и исвиркувањата од трибините.

Во меѓувреме доказ дека тандемот вреден околу 500 милиони евра функционира, е и погодокот зад кој се запиша Нејмар во 69. минута.