Дома Македонски спорт Одличен почеток: Македонцот Илиевски дебитираше со гол за вицешампионот на Унгарија!

Mладинскиот напаѓач на Македонија Марио Илиевски пред два дена потпиша тригодишен договор со унгарскиот вицешампион Кишвардар и уште на стартот најави успешна епизода.

На денешниот прв натпревар Илиевски го постигна и деби голот со кој донесе победа. Во летните подготовки унгарскиот тим играше против Адмира Вакер од Австрија и овој натпревар го доби со 2:1.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Илиевски победничкиот гол го постигна во второто полувреме во 71. минута од натпреварот. Ќе потсетиме во редовите на Кишвардар Илиевски дојде од екипата на Септември Софија, а потекнува од школата на Вардар.