Дома Фудбал Никој од поодамна не му земал топка на Меси лесно како Рамос вчера ?

Никој од поодамна не му земал топка на Меси лесно како Рамос вчера ?

Серхио Рамос се врати после повреда и заигра во во стартниот тим на Реал против Барселона.

Во натпреварот на „Ноу Камп“ се покажа дека Реал со Рамос и без него е еден поинаков тим. Искусниот стопер беше еден од главните актери на теренот.

Рамос успеа да постигне гол од пенал за кој и сам се избори, а во последните минути ги покажа и неговите дефанзивни квалитети. Откако Лука Модриќ постигна гол за 1:3, Меси тргна во негов препознатлив продор кон противничкиот гол, меѓутоа пред него се појави Рамос кој со петта му ја одзема топката.

Сепак во првото полувреме видовме и дуел во кој Меси го „измести“ Рамос сепак Аргентинецот во таа ситуација не реализираше.