Дома Македонски спорт Мак фудбал Нема промени на врвот: Шкендија и Вардар со рутински победи!

Нема промени на врвот: Шкендија и Вардар со рутински победи!

20-то коло во Македонската фудбалска лига не донесе изненадувања кога се во прашања екипите од врвот.

Шкендија со 3:0 победи на гостивањето кај Шкупи, со истиот резултат Вардар ја победи прилепска Победа.

Лидерот на табелата оствари рутинска победа против Шкупи. Ардијан Цуцули во 33-та минута го отвори резултатот, а во завршницата од мечот Ферхан Хасани и Бесарт Ибраими со два гола го поставија конечниот резултат.

До победа од 3-0 дојде и Вардар над Победа. Резултатот го отвори Барсегјан во 38-та минута, а другите два гола беа дело на Максимов.