Дома Фудбал Германија Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна на Баварците со 4:2.

„Милионерите“ фуриозно го започнаа мечот, па Халанд го шокира европскиот шампион после само 2 минути игра.

Шест минути подоцна Халанд покажа дека е во фантастична форма и ја зголеми предноста.

Меѓутоа, Баерн не се предаде и успеа да направи комплетен пресврт, а херој за Баврците беше Левандовски кој постигна хет-трик. Полскиот голгетер до крајот на полувремето постигна два гола и на одмор се замина со резултат 2:2.

Во второто полувреме имаше многу возбудувања, но немаше голови се до самиот крај. На две минути до крајот Горецка го донесе Баерн во водство, а Левандовски погоди за конечени 4:2.