Дома Фудбал Лига на шампиони Мурињо: Што им кажав на играчите? Почекајте и купете го филмот (ВИДЕО)

Мурињо: Што им кажав на играчите? Почекајте и купете го филмот (ВИДЕО)

Жозе Мурињо имаше успешно деби на клупата на Тотенхем во Лигата на шампионите.

Натпреварот против Олимпијакос лошо започна за Тотенхем бидејќи гостите водеа со 0:2 после 20 минути игра. До крајот на полувремето „петлите“ постигнаа еден гол, а во второто уште три за конечни 4:2.

После натпреварот новинарите ги интересираше што им кажал Мурињо на фудбалерите во соблекувалната, меѓутоа Жозе одговори во свој стил.

„Мислам дека ако почекате неколку месеци и го купите филмот на Амазон ќе дознаете…Но морав да бидам нешто нешто по мека верзија од себе“, одговори Мурињо.

Инаку, веќе некое време камери ги следат случувањата во Тотенхем и во продукција на Амазон се снима документарец за лондонскиот клуб.