Дома Фудбал Останато Манчестер Јунајтед едвај го победи Партизан во Белград (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед едвај го победи Партизан во Белград (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед вечерва гостуваше во Белград каде што играше против Партизан во рамките од третото коло во Лигата на Европа.

Партизан вечерва одигра одличен натпревар и можеби дури беше подобар противник од Манчестер Јунајтед кој сепак победи со 0:1.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 42-та минута кога Марсијал погоди од белата точка.

Треба да се истакне дека во првиот дел и Јунајтед и Партизан погодија по една статива.

Голот во финишот од првиот дел не го откажа Партизан кој продолжи да напаѓа и во вториот дел. Некаде на средината од второто полувреме видовме и една спорна ситуација кога српскиот клуб можеби требаше да добие најстрога казна, но главниот судија не мислеше така.

Рома одигра исто така интересен натпревар против Менхенгладбах, а тој натпревар заврши без победник 1:1.