Дома Фудбал Англија Лено правеше чуда на голот на Арсенал: Две спектакуларни одбрани во период од неколку секунди (ВИДЕО)

leno

Арсенал денес од 13:30 часот го игра дербито против Тотенхем во рамките од 29-тото коло во Премиер лигата.

Избраниците на Унаи Емери стигнаа до предност во првото полувреме со голот на Арон Рамзи после една одлична контра. Тотенхем имаше свои шанси во првите 45 минути да стигне до изедначување но не успеа. Хари Кејн после едно нафрлување ја погоди мрежата на Лено, но поради офсајд неговиот погодок беше поништен.

Во самиот финиш од натпреварот Тотенхем имаш 100% прилика да стигне до изедначување меѓутоа Бернд Лено со две неверојатни одбрани го спаси својот гол и ја сочува предноста на Арсенал во првиот дел.