Дома Фудбал Англија Киксот на Чех кобен за „Топчиите“, Ливерпул убедливо против Хадешфилд (ВИДЕО)

Киксот на Чех кобен за „Топчиите“, Ливерпул убедливо против Хадешфилд (ВИДЕО)

Екипата на Свонси славеше над Арсенал со 3:1, во меч во кој Чех ја направи најголемата грешка во својата кариера.

Иако Арсенал го отвори резултатот во 33. минуѕа преку Монреал, домашниот тим успеа да запише три бода по овој меч.

Клукас израмни на 1:1, а потоа во 61. минута следеше катастрофалниот кикс на Чех, по кој Ају му донесе водство на Свонси од 2:1. Клукас беше по вторпат стрелец за конечни 3:1 во 86. минута.

Вест Хем и Кристал Палас одиграа 1:1. Бентеке беше стрелец на водечкиот погодок за гостите во 24.. минута, а Нобл израмни непосредно пред финишот на првиот дел.

Во рамки на последниот меч, Ливерпул очекувано славеше на гости со 0:3 кај екипата на Хадершфилд.

За „Црвените“ во листата на стрелците се запишаа Кан во 26., Фирмино во 46. и Салах во 77. минута од мечот.