Дома Фудбал Лига на шампиони Зума вчера имаше соло продор во стил на најдобрите напаѓачите (ВИДЕО)

Зума вчера имаше соло продор во стил на најдобрите напаѓачите (ВИДЕО)

Челзи на „Стенфорд Бриџ“ во неверојатен натпревар со Ајакс одигра 4:4.

Уште во втората минута ја видовме првата интересна ситуација кога Абрахам си постигна автогол за 1:0. Уште еден автогол видовме во 35-тата минута кога Зијеш шутираше од слободен удар.

Несекојдневна ситуација видовме и кога во второто полувреме беше досуден пенал за Челзи, а двајца играчи на Ајакс заработија исклучување.

Уште еден детал кој привлече внимание од овој натпревар е соло продорот на Курт Зума. Зума ја зема топката на својата половина и успеа да стигне до противничкиот гол, дури и да си создаде позиција за шут. Сепак неговиот удар не беше прецизен.