Дома Македонски спорт Еден час за Елмас, 90 минути за Велковски, Наполи ја доби Ријека ?

Еден час за Елмас, 90 минути за Велковски, Наполи ја доби Ријека ?

За македонската јавност во Лига Европа посебно внимание денес привлекуваше натпреварот помеѓу Ријека и Наполи бидејќи на двете страни имаше по еден Македонец.

И Велковски и Елмас стартуваа за своите тимови од првата минута. Ријека добро го отвори натпреварот и во 13. минута преку Муриќ хрватскиот тим стигна до предност. Наполи успеа да изедначи во финишот од првиот дел преку Деме.

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓

Елмас на теренот беше се до 60. минута кога беше заменет од Фабијан Руиз. Неколку моменти пред да излезе од игра Елмас беше блиску да постигне погодок, но неговиот удар заврши покрај голот. До водство гостите од Италија стигнаа со автоголот на Браут. Резултатот од 1:2 се покажа и како конечен.