Дома Фудбал Останато ГООООООООЛ! Шпански коментатор паѓаше во транс на головите во „Суперкласико“! (ВИДЕО)

river

Ривер во големото „Суперкласико“ ја совлада Бока со 3:1 и ја освои титулата во Копа Либертадорес.

Во фантастичен натпревар во Мадрид, Бока на полувремето имаше предност. Ривер успеа да изедначи во 68-та минута преку Прато, а потоа со два гола во продолженијата стигна до титулата шампион на Јужна Америка.

Еден шпански коментатор кој го пренесуваше натпреварот на радио паѓаше во транс. Неговите извици при погодоците се навистина неверојатни и фантастично е да се слушне вакво нешто.