Дома Фудбал Останато Голот на тинејџерот на Барса на англиски обложувач му донесе заработка од 53.000 евра

Обложувач од Англија си доби вистинско богатство благодарение на Илаикс Мориба.

Мориба неодамна постигна гол во победата на Барселона над Осасуна од 2:0 и тоа беше првенец за 18 годишникот кој ја помина познатата „Ла Масија“. Споменатиот обложувач си добил 53.000 евра осум пара откако ги победил победниците во првото и второто полувреме на тие натпревари.

Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓

Се му одеше добро и му остана само Барселона, која водеше 1:0 на полувреме и требаше да го добие и второто полувреме. На крајот Мориба постигна гол во 83. минута и тоа му донесе заработка од 53.000 евра.

Освен натпреварот Осасуна – Барселона тој ги изиграл натпрерварите, Фрајбург – Лајпциг, Рединг – Шефилд, Ренџерс – Ст.Мирен, Норвич – Лутон, Хал – Бристол, Фејенорд – Венло, Гил Висенте – Порто.

Победниците на овие натпревари ги добиваа двете полувремиња и тоа му донесе богатство на среќниот обложувач.