Дома Фудбал Англија Вулверхемптон среде „Вембли“ го спушти Тотенхем на земја (ВИДЕО)

Вулверхемптон среде „Вембли“ го спушти Тотенхем на земја (ВИДЕО)

Екипата на Тотенхем денес претрпе тежок пораз на домашен терен од екипата на Вулверхемптон во рамките од 20-тото коло во Премиер лигата.

Спарсите беа фаворити во овој натпревар, а добро го отворија натпреварот со неколку одлични шанси за во 22-та минута Хари Кејн со прекрасен погодок да ги доведе „петлите“ во водство.

Се за новиот формат во Лигата на Шампиони! ↓↓↓

Сепак, неискористените шанси во првиот дел Вулверхемптон ги казни во второто полувреме кога со шокантен пресврт им нанесе тежок пораз.

До изедначување стигнаа преку Боли во 72-та минута за во 12 минути подоцна Раул Хименез да погоди за 1:2.

Во моментите кога Тотенхем се обидуваше да дојде до изедначување следуваше контро на гостите во 87-та минута која во погодок ја претвори Коста за конечни 1:3.