Дома Фудбал Англија Во вечерта кога има Лига на Шампиони, шоуто го украдоа Астон Вила и Нотингем!

Во вечерта кога има Лига на Шампиони, шоуто го украдоа Астон Вила и Нотингем!

Фудбалерите на Астон Вила и Нотингем Форес во овие моменти го играат еден од најдобрите натпревари во последните 10-тина година во Чемпионшип.

Споменатите две екипи се сретнаа во рамките од 19-тото коло во второто по ранг натпреварување во Англија, а првото полувреме беше буквално за налите.

Во првите 45 минути видовме дури шест погодоци и тоа по три на двете страни. Прво гостите после шест минути игра постигнаа два гола, за домаќините во следните осум минути да стигна до изедначување. Значи за 14 минути видовме – четири погодоци!

До крајот на првото полувреме Кеш ги доведе гостите во водство, но работите на почетокот ги врати Абрахам во 36 минутата.

Тука не беше крајот на возбудувањата бидејќи гостите во седмата минута од второто полувреме постигнаа нов гол за 3:4, за подоцна Вила одново да изедначи на 4:4!