Дома Фудбал Англија Видео: Јунајтед загуби, а цел свет зборува за ова промашување!

Манчестер Јунајтед со подмладен состав загуби на гостувањето кај Астана со 2:1, иако на полувреме имаше предност.

„Црвените ѓаволи“ рано дојдоа до водство со голот на Џеси Лингард, а потоа имаа и неколку убави шанси да ја дуплираат предноста, но не ги искористија.

Домаќините во вториот дел успеаа да направат комплетен пресврт со головите на Шомко кој погоди во 55-та минута, и автоголот на Дишон Бернард.

Сепак, натпреварот го одбележа неверојатното промашување на младата ѕвезда на Јунајтед,  Тахит Чонг кој не успеа да ја смести топката во празна мрежа.