Дома Фудбал Англија Видео: Челзи го прегази Евертон

Тимот на Френк Лампард го одигра најдобриот натпревар сезонава и на „Стенфорд Бриџ“ го победи Евертон со 4:0.

„Сините“ фуриозно го отворија натпреварот и уште на самиот старт создадоа неколку одлични шанси.  Добрата игра ја материјализираа во 14-та минута преку Маунт, а само неколку минути подоцна Педро зголеми на 2:0.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Во второто полувреме Челзи започна со ист ритам. Во Во 51-та минута Баркли ја впиша својата втората асистенција, која во гол ја претвори Вилиан. Бразилецот само три минути подоцна му асистираше на Жиру за конечни 4:0.