Дома Фудбал Останато Видео: „Светците“ располжени, Нејмар двоен стрелец, по еден Мбапе и Кавани

mbape neymar

18 коло во француската лига донесе и нова победа на моќниот ПСЖ.

ПСЖ не остави никаков сомнеж ниту во овој натпревар кога во прашање е победникот. Уште во четвртата минута Нејмар по асистенцијата од Мбапе ја погоди празната мрежа за 0:1. Се играше 17 минута кога споменатите двајца ги променија улогите, Нејмар асистираше погоди Мбапе за 0:2.

На стартот ба вториот дел Рен успеа да се врати во натпреварот со голот на Мубеле во 53 минута. Сепак крај на надежите за домаќините стави Андре кој во 63 минута го заработи вториот жолт картон и беше исклучен.

Едисон Кавани во 75 минута зголеми на 1:3, а веќе во следниот напад Нејмар го постигна својот втор погодок на натпреварот за 1:4.