Дома Македонски спорт Мак фудбал Видео: Нов болен пораз на Македонија!

Македонската репрезентација запиша уште еден болем пораз на домашен терен, иако доминираше против Израел и засужи многу повеќе.

Македонија покажа извонредна игра, особено во првиот дел од натпреварот, создаде многу шанси, но Пандев, Алиоски, Несторовски, а подоцна и Јаховиќ и Ибраими не успеаја да ги искористат.

Казната стигна во 25 минута кога Хемед со глава реализираше за водство на Израел од 1-0. Пред крајот на полувремето лоша реакција на одбраната Бен Хаим го зголемува водството на Израел на 2-0.

Во 63 инута од мечот, Несторовски го намали водството на гостите, и беше прецизен за 1:2.

Во судиското надополонување, беше досуден пенал за Македонија откако Несторовски беше соборен во шестнаесетникот, но Јаховиќ не погоди од белата точка и не успеавме да освоиме ниту еден бод.

Macedonia vs Israel 1-2 All Goals & Highlights… by Postavkam