Дома Фудбал Италија Видео: Милан со пресврт до победа – Парма падна на „Сан Сиро“

Фудбалерите на Милан потешко од очекуваното дојдоа до нови три бода, откако ја победија Парма на „Сан Сиро“.

Мрежите мируваа во првото полувреме, иако Милан беше тимот кој ја контролираше играта и создаде неколку шанси.

На самиот почеток на второто полувреме Инглезе ко шокираше „Сан Сиро“ откако беше највисок после еден корнер и ја донесе Парма во водство.

Само неколку минути подоцна Кутроне со одличен волеј шут го израмни резултатот.

Во 70-та минута судијата со помош на ВАР покажа на белата тошка, а Кеси беше прецизен за победа на Милан и три бода со кои привремено се искачи на четвртата позиција на табелата.