Дома Останати Кошарка НБА ВИДЕО: Леброн се врати Лејкерси во драматичен натпревар го добија градското дерби

lebron

После повеќе од еден месец Леброн Џејмс се врати на паркетот и ги одведе ЛА Лејкерси до победа од 123:120 после продолженија против градскиот ривал Клиперси.

Леброн не играше уште од Божиќ.

„На отприлика 80%, но доволно за да се вратам. Во првата четвртина го вратив чуството, во втората малку засилив и така играв до крајот. Ќе ми треба некое време да го вратам ритамот“, изјави „кралот“ кој не играше од Божиќ.

Низата од 17 пропуштение натпревари му беше најдолга во кариерата.

На овој натпревар Леброн за 40 минути беше на чекор од трипл-дабл со 24 поени, 14 скокови и 9 асистенции.