Дома Фудбал Англија Видео: Компасот е изгубен, бродот на Мурињо тоне се повеќе!

Тимот на Мурињо продолжи со лошите резултати и денес доживеа непријатен пораз на гостувањето кај Вест Хем со 3:1.

Мечот започна лошо од самиот старт за „црвените ѓаволи“, па веќе после пет минути беа во негатива. Филипе Андерсон погоди после асистенцијата на Забалета, кој топката ја прими во недозволена позиција, но судијата покажа на центарот.

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓

Пред самиот крај на првото полувреме Линделоф го смени правецот на топката после шутот на Јармоленко и топката заврши во мрежата на Де Геа.

Иако во 71-та минута Рашфорд намали на 2-1, само три минути подоцна Арнаутовиќ повторно ја зголеми предноста за конечни 3:1.