Дома Фудбал Останато Видео: Дуделанж го налути Милан, Арсенал има „нови деца“

Во терминот од 19:00 часот се одиграа поголем дел од натпреварите од 5-то коло во Лигата на Европа, а најефикасно беше на „Сан Сиро“.

Милан го пречека малиот Дуделанж и за малку ќе се посрамеше. Тимот од Луксембург водеше на „Сан Сиро“ со 1:2 се до 55-та минута. Потоа „росонерите“ се освестија па за 20 минути постигнаа четири гола за конечни 5:2.

Во истата група Бетис славеше над Олимпијакос со 1:0 и се пласира во нокаут фазара, а грчкиот тим во последното коло треба да го победи Милан со два гола разлика.

Арсенал иако со подмладен состав рутински ја совлада Ворскла со 3:0, а стрелци на головите беа младите Смит Роу и Вилок, а гол постигна и Арон Рамзи.

Од поинтересните дуели Салзбург го победи својот „побратим“ Лајпциг со 1:0, кој сега ке треба да чека пораз во последното коло на Селтик за да се пласира во нокаут фазата.