Дома Фудбал (Видео) Барди погоди во градското дерби, Леванте и Валенсија ремизираа

(Видео) Барди погоди во градското дерби, Леванте и Валенсија ремизираа

bardhi

Со почеток од 13:00 часот во Шпанија се одигра градското дерби помеѓу Леванте и Валенсија кое заврши без победник 1:1, а стрелец на голот за тимот на Леванте беше Македонецот Енис Барди.

После ова реми и двата тима од Валенсија остануваа непоразени после четири натпревари во Примера. Валенсија поведе преку Родриго во 31 минута од средбата, за Барди со одличен погодок десет минути подоцна да изедначи на 1:1.

На крајот овој резултат се покажа и како конечен. После четвртото коло Леванте и Валенсија се наоѓаат на петото и шестото место со идентичен баланс од една победа и три нерешени средби.

Во следното коло Барди со Леванте на свој терен ќе игра против Реал Сосиедад.