Дома Фудбал Останато Видео: Атлетико се прошета низ Москва, ремек дело на Гризман

Атлетико Мадрид е првиот четвртфиналист во Лига Европа, откако и на реваншот во Москва славеше со 5:1 против Локомотив.

Тимот од Мадрид дојде до водство уште во 16-та минута преку Диего Коста, но само четири минути покасно домаќините го израмнија резултатот.

Во второто полувреме Атлетико комплетно доминираше и го „демолира“ тимот на Локомотив. Саул Нигез ги донесе „јорганџиите“ во водсво во 47-та минута, а потоа Торес постигна два гола.

Во 85-та минута видовме и ремек-дело на Гризман, кој го постигна еден од најубавите голови оваа сезона во Лига Европа.