Дома Фудбал Видео: Атлетико едвај до бод против Џирона!

Фудбалерите на Атлетико Мадрид со автогол се спасија од пораз на гостувањето кај Џирона и одиграа 1:1.

Џирона водеше скоро цело второ полувреме, отако Стуани постигна гол за водство во 45-та минута од белата точка.

„Јорганџиите“ во второто полувреме се обидуваа да изедначат и ја имаа иницијативата, но не создадоа големи шанси.

Сепак, на осум минути пред крајот со помош на домашниот фудбалер Ромаљо, кој си постигна автогол, стигнаа до израмнување (1:1).

После овој меч Атлетико остана на 3-то место на табелата со 25 бода, позади Севиља и Барселона.